CZ Route 66


Novinky

 • AKCE PŘESUNUTA NA NEURČITO

  AKCE PŘESUNUTA NA NEURČITO Zdravíme všechny Rouťáky.   Dva roky jsme stáli na semaforech na červené. Už jsme mohli jet, ale my nevěděli jakým směrem.    Za ty 2 roky se od posledního ročníku dost věcí změnilo. My jako organizátoři jsme stále vymýšleli jak a co a kdy. Pak jsme byli nuceni opět akci přesunout a... Více »

 • Další ročník České Route 66 je tady! Již po osmé.

  Registrace na VIII. ročník přejezdu České Route 66 byli právě spuštěny. Registrovat se můžete zde. Budeme se těšit! Více »

 • Česká Route 66 slaví 20. výročí ve znamení šestek!

  Česká silnice číslo 66 slaví své 20. narozeniny, americká 66 slaví 90. výročí, letošní ročník přejezdu je jubilejní 6. a můj otec slaví 66. narozeniny. A já vydal svou 1. knížku. Více »

 • Českou Route 66 majestátně proplul 6 tunový truck

  Štaflíka a Špagetku mnozí z nás znají z večerníčku. Na letošním V. nedělním přejezdu české Route 66 si ovšem vyměnili role. Bílý dlouhý Špagetka (9 metrů dlouhá limuzína Lincoln) a modrý vysoký Štaflík (4 metry vysoký Kenworth) se setkali na náměstí TGM v Příbrami. Nechyběla ani černá vrána, v podobě policejního speciálu. Důležité je, že mluvili stejnou řečí! Jaká musí být... Více »

 • Nejkratší Route 66 na světě počtvrté probublána

  Včera v noci jsem měl divnej sen! Do mého snu se vkradl… cyklista! IV. ročník nedělního přejezdu české Route 66 byl mimořádný! Akci živě přenášela ČT. Poté ji slavnostně zahájil starosta Příbrami pan Jindřich Vařeka a letos poprvé ji oficiálně pokořil cyklista František Šesták. Jedinej motor nám tu na Route 66 ke štěstí stačí S tím by... Více »

 • Česká Route 66 s Danem Přibáněm, slepicema, žížalama, blátem a rzí!

  Dan Přibáň sice nepřijel Trabantem, ale svůj světonázor přenesl do hodnocení a výběru nejhezčí plechovky a motorky na RT 66. Dle jeho kritérií byl nejlepší plechovkou Krtkovo válečný Jeep Willys s plnou polní včetně kulometu (pod plachtou). Za nejlepší motorku zvolil Jawu 250 z roku 1948 vytaženou jejím majitelem, který si říká Slamák, rovnou ze stodoly. Danovi prostě imponuje... Více »

 • Route 66, i cesta může být cíl!

  Tak jako Sokrates hledal blaženost skrze své daimonium, já hledám a nacházím uspokojení skrze své přesvědčení, že základním právem člověka je právo svobodného pohybu. V mém případě je pohyb bytostně spjatý s bublající plechovkou či motorkou. K pohybu je zapotřebí cesty. Postupem času jsem zjistil, že právě cesta samotná je tím hlavním cílem. A synonymem pro cestu je nejslavnější silnice... Více »

 • Česká Route 66 i předsudky přenáší

  Route 66 spojuje rozdílné světy, názory, vyznání i přesvědčení… …ale to podstatné zůstává! Víra založená na možnosti svobodného pohybu i boření klišé a předsudků vzniklých tmářstvím let minulých! Tak jako cesta umožňuje spojit dva vzdálené body, někdy přímočarým a někdy křivolakým způsobem, tak dopravní prostředek, někdy jednostopý a jindy zase dvoustopý, umožňuje dosažení těchto bodů. Prostředek se pro mnoho z nás... Více »

 • I. nedělní přejezd české Route 66, aneb „jsem Sněhová víla“…

  Děda Mráz a Sněhová víla společně vyzvali k přejezdu české Route 66 Historicky I. přejezd české Route 66 se konal ve znamení mrazivého počasí, takže se sluší poděkovat Dědu Mrázi za to, že alespoň nechcalo! Každopádně to znamenalo, že ani v Čechách není přejezd nejslavnější silnice světa pro květinky… Na horách napadlo 10 cm sněhu, vyjely pluhy, řidiči... Více »

 • Route 66 z Příbrami do Milína… to se nám kurva ta Amerika trochu smrskla!

  Jak spojit první jarní kilometry a jízdu po Route 66? Jednoduše… i v Čechách. To je den! Sobota, 12°C, sucho, slunce na nebi… a žádnej zasranej hmyz ve vzduchu! Je čas nakopnout leštěnku a zařvat: „Hni se mrcho líná! A hybaj na silnici! Už žádnej zimní spánek! Jseš snad nějakej medvěd?! Jsi ta nejlepší mašina na světě! Jsi Harley-Davidson Sportster... Více »