CZ Route 66


Zajímavá místa v okolí

Cesta po české Route 66 je členitá a skládá se z několika stoupání i klesání, které střídají krátké rovinky lesem i poli. Projet českou Route 66 je sice krátký, ale zato intenzivní zážitek.

Při průjezdu českou Route 66, nebudeš překonávat horské průsmyky ani projíždět nekonečnými pláněmi, zato mineš poměrně mnoho zajímavých míst místního, národního, ale i mezinárodního významu.

Památník Vojna u Příbrami

Jedná se o museum věnované obětem komunismu nacházející se v prostorách bývalého pracovního tábora Vojna u obce Lešetice. Kopec, na kterém se nachází je vysoký 666 metrů nad hladinou moře.

Svatá Hora

Jedná se o poutní místo na kopci ve výšce 586 metrů nad mořem nacházející se asi 1 kilometr za obcí Milín směrem na Příbram.

Památník Antonína Dvořáka

Památník A. Dvořáka se nachází ve Vysoké u Příbrami s tím, že se vlastně jedná o muzeum věnované zejména zdejším pobytům hudebního génia Antonína Dvořáka, který si toto místo značně oblíbil a získával zde inspiraci k tvorbě, zejména pak k opeře Rusalka.

Hornické muzeum Příbram

Hornické muzeum Příbram je jedním z nejrozsáhlejších muzeí na území České republiky obsahující ukázky hornictví se skanzenem budov, historickou a geologickou expozici i dobový vláček.

Památník poslední bitvy u obce Milín

Jedná se o památník věnovaný obětem II. Světové války připomínající poslední bitvu mezi nacisty a sovětskými vojsky na území tehdejšího Československa nacházející se za místním hřbitovem.

Benzínka v Art Deco stylu v obci Milín

Ameriku symbolizují silné motorky i plechovky, nekonečně rovné úseky silnic U.S. Route 66 a stylové benzínové stanice podél nich. Jedna z nich se nachází kousek od české Route 66. Je přímo v obci Milín a nalezneš ji na těchto GPS souřadnicích 49°37’49,84″N, 14°2’43,96″E.

Podbrdské muzeum

Jedná se o nově zrekonstruovaný komplex obsahující rozličná muzea a expozice. Ovšem nejzajímavější je Expozice historických automobilů, která nabízí nejucelenější sbírku 32 vozů AERO, včetně těch, ke kterým byla karoserie vyráběna společností Karoserie Sodomka.

Zámek Březnice

Březnický zámek je místem památným, byl svědkem významných událostí českých dějin, stal se místem umožňujícím poznání naší historie, místem odrážejícím kulturní, duchovní a společenskou atmosféru českých zemí od konce 12. století do současnosti. Z náměstí TGM v příbrami je vzdálen pouhých 19 km.

Diskuze: