CZ Route 66


FAQ

Proč bych se na českou Route 66 měl vydat?

Protože poznáš kus krátké, zato symbolické silnice, a zároveň podpoříš dobrou věc. Společnou jízdou plechovkářů a motorkářů po nejkratší silnici s číslem 66 na světěRoute 66 – oslavující zlaté časy motorismu.

 

Jaký význam má přejezd české Route 66?

Prvořadý význam přejezdu po české Route 66 spočívá ve společné vyjížďce dvou znesvářených motoristických táborů, motocyklistů a automobilistů, neboli motorkářůplechovkářů.

Neméně důležitý význam je kladen na symbolickou oslavu a připomínku existence nejslavnější silnice světa U.S. Route 66. Nehledě na to, že je to možnost, jak stylově otevřít novou motoristickou sezonu.

 

Co je cílem přejezdu české silnice 66?

Cílem každoročních přejezdů české Route 66 je poukázat na společenský problém předobrazu divokého nezkrotného a mnohdy zákony porušujícího motorkáře. Výsledkem je negativní veřejné mínění o motorkářích, kde motorkář = kriminálník, což v silničním provozu způsobuje krizové a zkratkovité jednání zejména ze strany plechovkářů!

Řešením tohoto problému je společný přejezd po české silnici 66. Motorkáři společně s plechovkáři slavnostně zahájí motoristickou sezónu spanilou jízdou po silnici se shodným číslem s nejslavnější silnicí světa – U.S. Route 66. Společně tím médii živený stereotyp a klišé sami zboří!

 

Je česká Route 66 určena pouze pro motorky a plechovky US výroby?

Tradiční přejezdy české Route 66 v žádném případě nejsou určeny výhradně příznivcům značek pocházejících z USA.

Jsou určeny především příznivcům nejslavnější silnice světa – Route 66 – a to, zda-li přijedete na Hondě, Yamaze, Suzuki nebo Kawasaki či Jawě, ČZ, Ogaru nebo Arielu, BMW, Harley-Davidsonu či Simsonu nebo Stadionu. A nebo Škodovce, MG, Jaguaru, Citroenu, Renaultu, Opelu či Fordu, Oldsmobilu, Chevroletu, Pontiacu nebo Cadillacu. A samozřejmě řadě dalších motoristických značek, které jsme nezmínili! Všichni jsou vítáni.

 

Jak se na českou Route 66 dostanu?

Jsi z Prahy, Brna, Ostravy, Českých Budějovic, Pardubic, Karlových Varů či jiné části České republiky a nevíš jak se na českou Route 66 dostat? Navštiv část stránek nazvanou Jak se na českou Route 66 dostanu.

 

Jak se stalo, že i Česká republika má svou silnici číslo 66?

Nebylo to jednoduché. Zatímco Slováci zdědili po rozpadu federace silnici číslo 66, u nás jaksi dlouho chyběla. Až v roce 1997 se moudré hlavy dohodly a došlo k celostátnímu přečíslování českých silnic. Detailní informace o historii české Route 66 najdeš v patřičné části stránek.

 

Co bych měl na české Route 66 rozhodně navštívit?

Měl by ses hlavně zúčastnit nedělního přejezdu české Route 66, který ti poskytne možnost projet ji se společně stejně infikovanými motoristy. Pokud se rozhodneš jet sám navštiv část těchto stránek nazvaných Zajímavá místaMapa.

 

Odkud a kam česká Route 66 vede?

Česká Route 66 spojuje město Příbram s obcí Milín. Detailní informace najdeš v části HistorieMapa.

 

Kolik kilometrů česká Route 66 měří?

Česká Route 66 je dlouhá pouze 7,88 kilometrů, tj. 4,896 amerických mil. Takže v porovnání s americkým originálem je 500 krát krátší. Detailní informace najdeš v části HistorieMapa.

 

Co je neznámější atrakcí na české Route 66?

Nejznámější atrakcí na české Route 66 je zřejmě Hornické muzeum v Příbrami nebo Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. Kompletní výčet atrakcí najdeš v části Zajímavá místa.

 

Kolika městy česká Route 66 prochází?

Česká Route 66 začíná na kruháku uprostřed města Příbram a končí na téčku u obce Milín, takže protíná pouze dvě města. Více informací najdeš v části HistorieMapa.

 

Kolik je na české Route 66 mostů?

Při průjezdu českou Route 66 přejedeš 6 mostů s tím, že ten poslední má zajímavé číslo 66-006.

 

Kolik je na české Route 66 kruháků?

V Čechách oblíbený typ křižovatky je na české Route 66 zastoupen 3krát. Celkem dost na necelých 8 kilometrů jízdy…

 

Kolik je na české Route 66 kanálů?

Česká republika je kanálová země! Určitě sis všimnul, že na našich cestách se to kanálovými poklopy jenom hemží. Hlavně ve městech. Někdy je koncentrace až 1 kanál na 1 metr, ovšem na české Route 66 to není tak hrozné.

 

Kolik je na české Route 66 výmolů?

V porovnání s ostatními částmi České republiky je na české Route 66 zcela nový koberec, takže jízda po české Route 66 je sametově hladká.

 

Jaká je kvalita silnice na české Route 66?

Na české Route 66 byl v roce 2010 položen nový koberec po celé její délce, takže jízda z Milína do Příbrami tě nebude stát ani jeden vymlácený tlumič.

 

Co je na české Route 66 zajímavého?

Na české Route 66 je nejzajímavější to, že je mladší a měně slavnou kopií nejslavnější silnice světa, americké Route 66. Pokud se o motorismus zajímáš, přijeď na každoroční nedělní přejezd české Route 66 a tím podpoříš dobrou věc. Detailní informace najdeš v Kalendáři akcí.

 

Je na české Route 66 stylová restaurace s touto tématikou?

Ano, přímo na české Route 66 se nachází stylová restaurace pod jménem Pivní bar u Liany – Route 66. Nachází se v Příbrami na ulici Milínská 184. Majitel je motorkář, takže k Route 66 má velmi blízko. Tomu odpovídají i stylové malůvky na zdech s motorkářskou a Route 66 tématikou.

 

Proč se o české Route 66 nic moc neví?

Protože se dosud nikdo nezajímal o to, že i Česká republika má silnici číslo 66. Zřejmě nikomu nepřipadalo důležité na tento fakt upozornit a zorganizovat i zrealizovat symbolický přejezd české Route 66 oslavující tento symbolický kult. Pokud chceš podpořit dobrou věc, přijeď taky a pomoz k rozšíření její známosti!

 

Je lepší projet českou Route 66 na motocyklu nebo v autě?

To je přesně otázka, kterou považuji za nepodstatnou a jednostranná odpověď by odporovala principu nedělního přejezdu. Vždyť cílem akce je společný přejezd motorkářů a plechovkářů. Takže přijeď na tom, na čem nebo v čem se cítíš nejlépe. Budeš vítán!

 

Prochází česká Route 66 přes nějaké hory?

Při průjezdu po české Route 66 nebudeš překonávat horské průsmyky a ani projíždět nekonečnými pláněmi. Ovšem nachází se zde kopec jménem Vojna, který dal jméno bývalému pracovnímu táboru a posléze komunistickému lágru. Je v tom opět symbolika, protože jeho nejvyšší bod se nachází 666 metrů nad mořem. Detaily najdeš v části HistorieMapa.

 

Existují v Evropě další silnice s číslem 66?

Kromě nejslavnější silnice světa nacházející se v Americe pod názvem U.S. Route 66, najdeš v Evropě silnici číslo silnice s číslem 66 i na Slovensku a v mnoha dalších evropských státech. Mezinárodní silnice E66 vede dokonce přes tři státy Evropy. Začíná v Itálii, protíná Rakousko a končí v Maďarsku.

O tom jaký je rozdíl mezi Road Tripem evropským a americkým jsme se přesvědčili během léta 2013. Rozhodli jsme se procestovat Evropu po silnicích s číslem 66, přičemž jsme najeli téměř 5 000 km přes 6 evropských států. Nazvali jsme jej G. E. R. T. 66 aneb Great European Road Trip 66!

Diskuze: